درباره من

دکتر مهدی امینی - مشاور و روان‌درمانگر

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران (انستیتو روانپزشکی تهران) - دانش آموخته برتر دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دارای پروانه فعالیت تخصصی (به شماره 2522) از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران

19+

سال تجربه

185 نفر

مراجعین خارج از کشور

223 نفر

مراجعین تحت درمان

سوابق تحصیلی

با توجه به علاقه شخصی­‌ام به رشته روانشناسی بالینی، تحصیلات دانشگاهی من در تمامی مقاطع تحصیلی در این رشته بوده است. پس از پایان تحصیل در دوره کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی، در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت کردم. در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم توانبخشی و رفاه اجتماعی (دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سابق) پذیرفته شدم و پس از آن مقطع دکتری تخصصی (PhD) خود را نیز در همان دانشگاه ادامه دادم. در سال 1393 از رساله دکتری خود دفاع کرده و با درجه عالی از این مقطع فارغ‌التحصیل شدم. تمرکز من در دوران تحصیل، علاوه بر یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای روان درمانی و مشاوره؛ آموزش و پژوهش هم بود.

آنچه من ارائه می دهم

مشاوره

برای گرفتن تصمیمات مهم در زندگی و نیز ارتقای برخی مهارت‌ها، گاهی نیاز است از مشاوره تخصصی استفاده شود. افراد معمولاً در زمینه‌های مختلفی چون ازدواج، فرزندپروری، ارتباط موثر، انتخاب شغل و ... نیازمند مشاوره تخصصی هستند.

روان درمانی

امروزه روان‌درمانی و مداخلات غیردارویی یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان انواع اختلالات روانی است. به خصوص برای افرادی است که تمایل چندانی به مصرف داروهای روانپزشکی ندارند. در روان‌درمانی با ارایه تکنیک‌های تخصصی به افراد کمک می‌شود تا بر مشکلات روانی غلبه کرده و به چرخه طبیعی زندگی خود بازگردند.‌

کوچینگ

یکی از خدمات جدید در حوزه سلامت روان، تاکید بر ارتقای عملکرد فردی و اجتماعی مراجعین است. در این فرایند که با عنوان کوچینگ شناخته می‌شود، به فرد کمک می‌شود تا با شناخت نقاط قوت و ضعف خود تحت نظارت یک فرد مجرب و آموزش دیده، بسیاری از چالش‌های زندگی را به فرصت تبدیل کرده و در مسیر رشد شخصی خود گام بردارد.

سوابق کاری

پس از فراغت از تحصیل، به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به فعالیت شدم. اهم فعالیت‌های بنده از زمان آغاز به کار در کسوت عضو هیات علمی، آموزش آکادمیک به دانشجویان، آموزش همگانی، روان درمانی و مشاوره و پژوهش در حوزه‌های مختلف سلامت روان و به ویژه شخصیت، اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد، اختلال رفتار اعتیادی، فرزندپروری، رفتار سازمانی و … بوده است. از این رو، با علاقه زیادی که به موضوعات علمی داشتم تا به حال چندین مقاله و کتاب در زمینه‌های فوق به فارسی و انگلیسی چاپ کرده‌ام. به غیر از سوابق فعالیت‌های علمی، دانشگاهی و آموزشی اینجانب، می‌توان به همکاری با مراکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، علم و صنعت و غیره ـ در زمینه مشاوره و آموزش مشاوران و درمانگران این مراکز ـ اشاره کرد. علاوه بر فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره و رواندرمانی، از 15 سال گذشته به عنوان مجری و همکار پروژه‌های مرتبط با روانشناسی سازمانی، گزینش کارکنان، جانشین‌پروری و تربیت مدیر در شرکت‌هایی چون توانیر و شرکت‌های تابعه آن، بانک مسکن، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا)، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آب و برق ایران، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، مجموعه مدد ایران، شرکت هوآوی و غیره، مشغول به همکاری بوده‌ام. ارتباط داشتن با انسان‌ها و حمایت از آنها، کمک در یافتن مسیر درست در زندگی به مراجعین و توانمندتر کردن آنان، همواره یکی از زیباترین فعالیت‌های زتدگی شخصی من محسوب می‌شود. در این راستا، تعامل با دانشجویانم به عنوان فراگیر و مراجعینم، همواره برایم بسیار شعف‌انگیز است.

حوزه‌های تخصصی

به عنوان یک روانشناس بالینی، روان درمانگر و مشاور، سابقه‌ تخصصی نسبتاً طولانی در زمینه تشخیص و درمان اختلالات روانی، اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد، مشاوره فرزندپروری و مشاوره نوجوانان دارم؛ و مدت ۱7 سال است که در این زمینه به فعالیت تخصصی مشغول هستم. بدین منظور، مجوز فعالیت تخصصی و حرفه‌ای خود را از چندین سال قبل و به شماره 2522 از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده‌ام. با توجه اینکه به صورت تخصصی در زمینه تشخیص و درمان اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد و اختلالات روانی مقاوم به درمان فعالیت می‌کنم؛ رویکرد اصلی بنده در مشاوره و روان‌درمانی درمان شناختی- رفتاری (CBT)، طرحواره درمانی (SFT) و رفتاردرمانی دیالکتیکی (DBT) است. این رویکردها از نظر اثربخشی جزو درمان­های مبتنی بر شواهد بوده و دارای تاییدیه از انجمن روانشناسی آمریکا (APA)  برای درمان اختلالات مختلف روانی و به ویژه اختلالات شخصیت هستند.

درخواست مشاوره

گواهینامه ها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.