خدمات مشاوره

تراپی (رواندرمانی)

یکی از فعالیت‌های تخصصی روانشناسان بالینی، روان‌درمانی است. روان درمانی ارتباطی دو نفره است که در آن روان‌درمانگر با اقدامات، تکنیک‌ها و آموزش‌های مختلف به مراجع کمک می‌کند تا شناخت واقع‌بینانه‌ای از خود به دست آورد. در این فرایند تلاش می‌شود تا مراجع نسبت به واقعیت مشکلات موجود و راه‌های برون‌رفت از آنها بینش پیدا کرده و سبک زندگی خود را تغییر دهد.

درمان اختلالات شخصیت

اختلالات شخصیت در اصل الگوهای فکری، رفتاری، احساسی و ارتباطی مشکل‌سازی هستند که در تمام طول عمر با فرد همراه بوده و ابعاد مختلف زندگی وی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. شروع اختلال شخصیت از اوایل بزرگسالی است. به همین دلیل تشخیص دقیق و به موقع آن بسیار مهم بوده و با درمان مناسب تا حد زیادی می‌توان از اثرات مخرب آن بر زندگی شخصی و ارتباطی فرد کاست.

درمان اختلالات روانی

اختلالات روانی شامل طیف گسترده و شایعی از مسایل روانشناختی همچون افسردگی، اضطراب، وسواس، فوبیا، اختلال مصرف مواد و غیره است. اختلالات روانی اگرچه شیوع قابل توجهی بین جمعیت عمومی دارند، اما با تشخیص و درمان مناسب، این اختلالات نیز مانند سایر بیماری‌ها بهبود می‌یابند. شواهد علمی اثربخشی مشاوره و روان‌درمانی را در درمان اکثر اختلالات روانی تایید کرده‌اند.

درمان افسردگی

یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی عصر حاضر، افسردگی است. خوشبختانه برای افسردگی درمان‌‌های موثر و تایید شده‌ای وجود دارد. این درمان‌ها بسته به شدت بیماری می‌تواند شامل روان‌درمانی، دارودرمانی و یا ترکیبی از آنها باشد. در فرایند روان‌درمانی افسردگی، درمانگر مرحله به مرحله؛ به اصلاح باورها، رفتارها، هیجانات و ارتباطات افسرده‌ساز پرداخته و سبک زندگی جدیدی را تقویت می‌کند.

درمان اضطراب

احساس اضطراب تقریباً بخش اجتناب‌ناپذیری از زندگی همه افراد است. گاهی اضطراب به حدی است که عملکرد فرد را مختل کرده و کارایی‌اش را به شدت کاهش می‌دهد. در چنین مواقعی، درمان اضطراب ضروری به نظر می‌رسد. مشاوره و روان‌درمانی به فرد کمک می‌کند تا با شناسایی بهتر عوامل ایجاد کننده اضطراب و اصلاح باورهای شخصی ناکارآمد، به شکل صحیحی اضطراب را کنترل کند.

مشاوره فرزندپروری

تجربه داشتن فرزند و فرزند‌پروری در عین لذت‌بخش بودن گاهی ممکن است بسیار چالش‌برانگیز باشد. تغییرات مداوم جسمی و روانی کودک و عدم آگاهی والدین، این چالش را بیشتر می‌کند. مشاوره فرزندپروری به والدین کمک می‌کند تا از طریق کسب دانش، آشنایی با اصول فرزندپروی و یادگیری روش برخورد مناسب با مشکلات رفتاری، در مسیر حمایت از رشد طبیعی کودک گام بردارند.

مشاوره نوجوان

نوجوانی یکی از دوران پر چالش در زندگی افراد است. تغییرات جسمانی، روانی و هویتی موجود در این سنین، معمولاً منجر به بروز احساسات ناخوشایندی چون اضطراب، افسردگی و آشفتگی در فرد نوجوان می‌شود. این امر علاوه بر خود بر نوجوان، والدین را نیز دچار آشفتگی می‌کند. مشاوره و آموزش به خانواده و نوجوان می‌تواند منجر به اصلاح تعامل درون خانواده شده و تنش را کمتر کند.

مشاوره و پیشگیری از اعتیاد

مصرف مواد یکی از مشکلات جدی در جوامع امروزی است. بسیاری از والدین، همواره سوالاتی در مورد اینکه دلیل ابتلا به اعتیاد چیست و چگونه می‌توان از آن پیشگیری کرد؟ آیا اعتیاد قابل درمان است؟ چه رفتارهای یک نوجوان نشانه مصرف مواد است؟، و غیره مواجه هستند. در واقع، مشاوره اعتیاد پاسخ‌گوی چنین سوالاتی بوده و در صورت نیاز می‌تواند آغازگر یک درمان مناسب باشد. ‌

کوچینگ

کوچینگ یکی از خدمات جدید در حوزه سلامت روان است. در این فرایند بر ارتقای عملکرد فردی، شغلی و اجتماعی فرد تاکید می‌شود. در فرایند کوچینگ به افراد کمک می‌شود تا با شناخت نقاط قوت و ضعف، ترس‌ها و موانع زندگی خود توسط یک فرد مجرب و آموزش دیده؛ بسیاری از چالش‌های زندگی را به فرصت تبدیل کرده و در مسیر رشد و تعالی شخصی و حرفه‌ای گام بردارند

"برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین و حضوری با تلفن ۰۹۱۰۷۶۰۱۹۸۰ تماس گرفته و یا بصورت پیامکی یا واتساپی پیغام بگذارید. همچنین برای دریافت نوبت مشاوره می توانید فرم "دریافت مشاوره" زیر را تکمیل کنید."

برای دریافت مشاوره اطلاعات زیر را کامل کنید. همکاران من در اولین فرصت ممکن با شما تماس می‌گیرند.

+ 0
سال تجربه
0
مراجعین خارج از کشور
0
مراجعین تحت درمان
0 %
درمان موفق